Tango Salon Bez kategorii Szósty Międzynarodowy Festiwal Tango Salon: od radości tańca do wolności

Szósty Międzynarodowy Festiwal Tango Salon: od radości tańca do wolności


Już po raz szósty miłośnicy tanga argentyńskiego będą mieli okazję zatopić się w wirze namiętnych kroków na parkiecie podczas Międzynarodowego Festiwalu Tango Salon. Impreza odbędzie się w dniach 15-19 czerwca, a jej uczestników czekają warsztaty, milongi oraz koncerty na żywo w najpiękniejszych salach Polski.

Tango Salon to wydarzenie wyjątkowe, które przyciąga szczególną uwagę nie tylko sympatyków tanga, ale również miłośników kultury i rozrywki na wysokim poziomie. W tegorocznym festiwalu wezmą udział tancerze oraz nauczyciele z całego świata – Argentine, Włoch, Francji, Niemiec oraz Polski.

Początek Międzynarodowego Festiwalu Tango Salon to otwarcie wystawy fotografii poświęconej historii tanga, którego korzenie sięgają XIX wieku. Ujęcia wykonane przez najbardziej znanych fotografów przedstawiają ewolucję tego niezwykłego stylu tańca aż do czasów współczesnych. Jednym z głównych atrakcji wystawy będzie możliwość obejrzenia oryginalnej partii instrumentalnej Carlosa Gardela czy też zbioru niezapomnianych zdjęć wykonanych przez legendę tego stylu, Juana Daręża.

Warto również zwrócić uwagę na warsztaty tangowe, które odbywają się podczas festiwalu. To specjalne zajęcia oferujące naukę tego niezwykłego tańca od podstaw oraz doskonalenie umiejętności przez uczestników posiadających już pewne doświadczenie. Poprowadzą je wybitni nauczyciele z kraju i zagranicy, eksperci w dziedzinie tanga argentyńskiego.

Festiwalowi towarzyszyć będą takie eventy jak Grand Milonga – tajemnicza balowa noc z gorącą atmosferą i dynamiczną muzyką na żywo. Wśród występujących muzyków znajdżemy czołowe sylwetki świata tanga, którzy zadbają o niezapomniany klimat każdego wieczoru.

Szósta edycja festiwalu będzie również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poznania nowych przyjaciół znad. Wolność wyrażania uczuć, emocji, a także radość wspólnego przeżywania piękna tańca – wszystko to czeka na uczestników.

Nie można zapomnieć o licznych atrakcjach dodatkowych, które wpisują się w tegoroczny program Międzynarodowego Festiwalu Tango Salon. Będzie to m.in. pokaz mody inspirowanej estetyką tanga, degustacje argentyńskich win oraz przedstawienia teatralne czy pokazy filmowe związane z tematyką tanga.

Warsztaty, milongi, koncerty na żywo i wystaw bez wątpienia zachwycą zarówno uczestników, jak i widzów, którzy zdecydują się odwiedzić festiwal. Rezerwuj swoje miejsce już dziś i zacznij odkrywać niezwykły świat tanga argentyńskiego razem z nami! Od radości tańca przez wolność wyrażania siebie – to wszystko czeka na ciebie podczas Szóstego Międzynarodowego Festiwalu Tango Salon.

To nie tylko dźwięk muzyki, czy rytm bijący w naszych uszach – to coś znacznie więcej. Tango, pochodzący z Argentyny, to wyjątkowy sposób na wyrażenie swojego wnętrza, namiętności i emocji, które targały naszym codziennym życiem. Warto dać sobie szansę na taką eskapadę, choćby dla chwili oderwania od rzeczywistości i wejścia w zupełnie nowy świat – pełen uczuć, tańca i wzruszeń.

Taniec to więcej niż hobby
Wbrew pozorom, by nauczyć się tańczyć tango, nie trzeba posiadać zdolności baletnicy. Wystarczy odrobina zaangażowania, a przede wszystkim – chęci oraz otwartość na czas spędzony w parze. Tango jest bardzo intuicyjnym tańcem – artyści teatru tanga twierdzą wręcz, że by go tańczyć dobrze, wystarczy poprowadzić dialog z partnerem lub partnerką – za pomocą dotyku i niewerbalnej komunikacji.

Tango jako dźwignia samopoczucia
Intensywna praktyka tańca pozytywnie wpływa na samopoczucie tancerza. Tango polepsza kondycję fizyczną oraz gibkość ciała. Ponadto, redukuje stres oraz poprawia zadowolenie z życia i wzmacnia więzi między partnerami. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na rozwinięcie pasji, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Gdzie można nauczyć się tańczyć tango?
Obecnie coraz więcej par interesuje się nauką tej brazylowej sztuki. To nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także możliwość pozności na bliższe relacje – zwłaszcza że już podczas nauki, tancerze przechodzą pewną wewnętrzną przemianę – zwierając swoją pasję z każdym krokiem. Nauczanie tanga to dzisiaj prawdziwy trend – od polek milongowych po eleganckie sale taneczne na całym świecie. Szkoły tańca biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie tym rodzajem tańca

Jak zacząć?
Eksperci radzą zgłosić się na ogólnodostępne kursy, najlepiej z ukochaną osobą – chociaż można też szukać swojej równowagi w tzw. “międzynarodowych meczach”, czyli warsztatach przeznaczonych dla początkujących tancerzy z różnych stron Europy świata. Gdy poczujesz jednak chemię taneczną i będziesz czuł się pewniejszy podczas wykonywania kolejnych kroków, warto przyjrzeć się kilku poradom profesjonalistów oraz opracować własny styl tańca – co stanie się Twoją wizytówką podczas światowych imprez tanecznych.

Related Posts