Jak odkwasić i oczyścić organizm korzystając z suplementów?

Nieregularna, niezdrowa dieta może skutkować zaburzeniami w pracy układu trawiennego. Bardzo częstą przypadłością towarzyszącą niewłaściwemu odżywianiu jest zakwaszenie i zanieczyszczenie organizmu.

Odkwaszanie organizmu – co musisz wiedzieć?

Równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie to nic innego jak pH wynoszące od 7,35 do 7,45. W przypadku innych wartości mamy do czynienia z zakwaszeniem lub zbyt dużą zasadowością w organizmie. Do takiego stanu rzeczy zwykle doprowadza niezbilansowana dieta.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie takich środków jak soda oczyszczona, ocet jabłkowy, sok z cytryny oraz sok z limonki. Wyżej wymienione produkty mają silne właściwości, które pozwalają przywrócić równowagę zasadowo-kwasową w organizmie. Ponadto, organizm można odkwasić przy pomocy specjalnych suplementów diety. Środki tego typu oparte są głównie na spirulinie i chlorelli – związkach o silnym, ale bezpiecznym działaniu. Najlepszym przykładem takiego specyfiku jest

Spirulin Plus – produkt w wygodnych kapsułkach, którego skład jest więcej niż imponujący: Sproszkowana spirulina (Arthrospira platensis) [55% protein]; sproszkowana chlorella (rozerwane ściany komórkowe) (Chlorella pyrenoidosa); otoczka kapsułki – żelatyna; ekstrakt z liści lucerny siewnej (Medicago sativa L.) 5:1; ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego (Taraxacum mongolicum) 4:1; ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica L.) 20:1; ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia sinensis) [45% EGCG] 20:1; celuloza mikrokrystaliczna; substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; cytrynian cynku; barwniki – dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza, indygotyna.

Oczyszczanie organizmu – co musisz wiedzieć?

Prócz regularnego odkwaszania, powinniśmy również zadbać o regularne oczyszczanie organizmu z toksyn. Szkodliwe substancje są wszechobecne. Znajdują się między innymi w powietrzu, wodzie oraz pożywieniu. Nie można się przed nimi ustrzec, dlatego też należy przeprowadzać detoksykację organizmu.

Organizm można oczyścić na kilka różnych sposobów. Najczęściej jednak wykorzystywane są diety oczyszczające. Tego typu jadłospisy cechują się obniżonym bilansem wartości odżywczych oraz bogactwem w warzywa oraz owoce. Są skuteczne, ale ze względu na niepełnowartościowość mogą skutkować osłabieniem organizmu. Alternatywnym, w pełni bezpiecznym rozwiązaniem są ponownie suplementy diet. Doskonale sprawdzi się błonnik witalny, który nie tylko pochłonie toksyny z jelit, ale także ureguluje rytm wypróżnień oraz przyśpieszy metabolizm.

Do najlepszych produktów tego typu zaliczyć można Detoxyn. Jak możemy przeczytać tutaj: https://dbamozdrowie.org/detoxyn/ – to wieloskładnikowy suplement, w którego składzie znajdziemy (dane pochodzą z ulotki):

Dwuwinian choliny; otoczka kapsułki – hydroksypropylometyloceluloza; kompleks enzymów trawiennych DigeZyme® [alfa amylaza (Aspergillus oryzae), neutralna proteaza (Bacillus licheniformis), lipaza (Aspergillus oryzae), celulaza (Trichoderma reesei), laktaza (Aspergillus oryzae)]; ekstrakt z korzenia gorzknika kanadyjskiego (Hydrastis canadensis); ekstrakt z liści tymianku właściwego (Thymus vulgaris); ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia sinensis) [70% katechin]; ekstrakt z liści mięty pieprzowej (Mentha piperita); mieszanka ekstraktu ryżowego; ekstrakt z główek czosnku pospolitego (Allium sativum) [6% allicyny, 3% alliiny]; ekstrakt z kory cynamonowca wonnego (Cinnamomum cassia); ekstrakt z kłącza ostryżu długiego (Curcuma longa) [90% kurkuminoidów]; ekstrakt z liści aloesu zwyczajnego (Aloe barbadensis); ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrumL.) [95% piperyny] – BioPerine®.

Dodaj komentarz