Domowe sposoby na białe zęby. Które działają?

Wybielanie to zabieg, który można zrealizować w gabinetach stomatologicznych. Laseroterapia czy naświetlanie lampą Beyond – to tylko część z spośród tego co oferują dentyści. Niestety, tego typu rozwiązania nie należą do najtańszych. Za zabiegi tego typu zapłacić musimy od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W pełni zrozumiałe jest to, że nie każdy może pozwolić sobie na tak duży wydatek.

Domowe sposoby na białe zęby

Kilka rozwiązań wykorzystywanych jest od wielu pokoleń. Wszak, kiedyś technologia nie pozwalała na zabiegowe wybielanie zębów. Poniżej prezentujemy pokrótce dwa, najczęściej wykorzystywane produkty do wybielania zębów w domu.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to środek spożywczy, którego właściwości wykorzystywane są do oczyszczania organizmu. Związek ten wpływa również na przebarwienia i żółte zęby. Niestety, działa tak silnie, że może również doprowadzać do uszkodzeń szkliwa o czym przekonują stomatolodzy. To preparat, który nigdy nie będzie rekomendowany przez tę grupę zawodową.

Skuteczność sody jest bardzo wysoka. Pozwala wybielić zęby o kilka odcieni. Nie mniej jednak, czy dla urody warto ryzykować zdrowiem i kondycją swojego uzębienia? Decyzja należy do Ciebie.

Sok z cytryny

Alternatywnym i znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wybielanie zębów jest zastosowanie soku z cytryny. Właściwości kwasu cytrynowego są równie silne, a ich degradujący wpływ jest o wiele mniejszy (ale także istnieje).

Kwas cytrynowy skuteczny jest w przypadku zażółceń i przebarwień każdego stopnia. Efekty stosowania to poprawa o nawet kilka odcieni. Nic więc zatem dziwnego, że ludzie tak ochoczo korzystają także i z tej metody.

Warto jednak pamiętać, że kwasy owocowe (w tym cytrynowy) mogą niszczyć szkliwo. Dlatego też nadmierne korzystanie z tej formy wybielania jest ryzykowne.

Herbata z czystka

Doskonałym sposobem na wybielenie zębów okazuje się również czystek, a konkretniej herbata z suszu ziołowego. Ta niepozorna, aczkolwiek – bardzo popularna roślina, wykorzystywana jest przez paramedycynę od tysięcy lat.

Jej pozytywny wpływ na układ immunologiczny znany jest od dawien dawna. Coraz częściej, naukowcy publikują również badania dotyczące wpływu czystka na inne obszary funkcjonowania organizmu. Jedno z badań dowiodło, że czystek pozytywnie wpływa na kolor zębów.

Regularne spożywanie herbaty z czystka niesie za sobą sporą korzyść i przy tym – według licznych opinii jest bezpieczne dla zdrowia zębów. W przeciwieństwie do sody oczyszczonej i soku z cytryny – nie uszkadza szkliwa zębów.

Jak widać, domowe sposoby na białe zęby to rozwiązania banalnie proste w realizacji. Warto mieć jednak na uwadze, że nie stanowią alternatywy dla profesjonalnych zabiegów – ich efektywność jest niższa, podobnie jak bezpieczeństwo stosowania.

Dodaj komentarz