Maestros

 

Sebastián Achával i Roxana Suárez

 

Najbardziej uznawani przedstawiciele młodego tango salón, łączącego najlepsze tradycje z młodzieńczą energią i niekłamaną pasją. Tańczą od dziecka. Ich styl cechuje lekkość i elegancja, szybkość i precyzja. Mówią o sobie, iż tańczą tango, jakie spotkać można na milongach w Buenos Aires i że najważniejsze w ich tangu są uczucia i jakość ruchu.

 

Utytułowani i nagradzani (Sebastián zdobył w 2005 roku tytuł mistrza świata, Roxana po wygranym w 2004 roku castingu na najlepsza młodą tancerkę doskonaliła swe umiejętności w Tango Styles Academy) zapraszani są na warsztaty i festiwale na całym świecie, a ich pojawienie się wzbudza poruszenie nawet na milongach w rodzimym Buenos Aires. Ukochani i związani z nami od samego początku, odwiedzają nas już po raz siódmy!


www.roxanaysebastian.com

 

Fabián Peralta i Josefina Bermúdez Ávila

 

Swoją edukację w dziedzinie tanga Fabián Peralta rozpoczął w wieku 23 lat, pod okiem Maestro Mingo Pugliese. Występował w buenosaireńskich “casas del tango”. Był dyrektorem artystycznym Corporación Tango, tańczył w Tango x 2, Solo Tango i Copes Tango Copes. Obecnie uczy w szkole Carlosa Copello i zapraszany jest na festiwale na całym świecie. W 2006 roku wygrał Mistrzostwa Świata w Tangu Salón, co uznaje za swoje największe dotychczasowe osiągnięcie.

 

Josefina Bermúdez Ávila od najmłodszych lat związana jest z tańcem. Studiowała taniec współczesny u Oscara Araiza i występowała w prowadzonym przez niego zepole. Tango odkryła w wieku 11 lat. Od tamtej pory dzieli swój czas między oba te tańce. Uczy w szkole Carlosa Copello. U boku Fabiána Peralty jej kariera obrała nowy kierunek.

 

Razem tworzą parą wyjątkowo wyrafinowaną; ich taniec cechuje ponadczasowa elegancja, a zarazem lekkość i ogromne poczucie humoru.


 

Juan Martín Carrara i Stefanía Colina


Międzykontynentalni mistrzowie tanga salón z roku 2009, pochodzący z Urugwaju. Młodzi, niezwykle utalentowani i pracowici, tańczą z ogromnym poszanowaniem dla tradycji i muzyki, a przy tym wciąż pracują nad nowymi formami wyrazu i własnym rozwojem. Z wielkim powodzeniem uczą tanga w Buenos Aires, Montevideo i na całym świecie. Zajęcia z nimi pozwalają usłyszeć i poczuć to, co w tangu tak nieuchwytne. Ich niesamowita muzykalność, wdzięk i uczuciowość szybko zjednały sobie serca naszych gości. W roku 2013 oklaskiwani byli tak zapamiętale, że zapoczątkowali nową łódzką tradycję wielokrotnych bisów!

 

www.juanmartinystefania.blogspot.com

 

Jonathan Saavedra i Clarisa Aragón

 

Młodzi argentyńscy tancerze i nauczyciele tanga tradycyjnego, mistrzowie świata tango salón z 2015 roku. Oboje tango wynieśli z domu - Clarisa zaczynała tańczyć ze swoimi rodzicami, Jonathan z rodzeństwem. Od czterech lat przyświeca im wspólny cel – uczynić z życia swoje własne Tango. Żyć nim i propagować je w każdym miejscu na świecie. Z ogromnym wysiłkiem, absolutnym oddaniem, dzięki pracy i nieustającej nauce każde z osobna dąży do doskonałości, żeby we wspólnym objęciu i w jego obrębie stworzyć szczery przekaz.


www.clarisayjonathan.com