DJ-e

 

Olga Agapova (Rosja)

 

Olga Agapova od 2008 gra na regularnych milongach i innych wydarzeniach tangowych w Petersburgu, takich jak: Argentinean Holidays, White Nights Tango,Tango Grand Weekend, Days of Tango, Saint Petersburg Tango Marathon.  Zapraszana jest również na duże wydarzenia międzynarodowe:  Tango Remolino we Lwowie i Tango D’Amore w Odessie na Ukrainie; Midsummer Tango w Wilnie, Izmir Tango Marathon w Turcji; Tango Viejo Tallinn w Estonii, El Huracán Tango Marathon w Moskwie, Summer Tango Camp i Tampere Tango Festival w Finlandii, Tango Congress w Moskwie, La Vida del Tango i Winter Tango Ball w Czelabińsku, Adentro Festival of Folklore and Tango. Uwielbia Argentynę i milongi w Buenos Aires. Preferuje tango tradycyjne, które inspiruje ludzi do tańca.

 

A bailar! Pugliese no murió!

 

 

Kasia Gabryluk (Polska)

 

"Wszystko, co gram na milondze, ktoś już kiedyś odkrył, zagrał, nagrał i zatańczył. Bycie oryginalnym w kontekście "repertuaru" muzycznego nie jest jednak według mnie rolą DJa. Tango jednak serwuje taki wachlarz emocji, że daje możliwość stworzenia tysięcy muzycznych kolaży. Miałam przywilej i radość proponować muzykę tangueros na imprezach m.in. we Wrocławiu, Bielsku-Białej, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Warszawie. Miastem, w którym narodziło się moje tango i w którym gram regularnie na milongach, jest Wrocław". 

 

 

Naoko Koike (Japonia)

 

Po raz kolejny zapraszamy do Łodzi DJ Naoko!

 

Naoko pochodzi z Japonii, ale to w Argentynie zaczęła grać tango - na praktice Tangocool (Club Villa Malcolm). Mieszkała w Buenos Aires 7 lat, niedawno przeprowadziła się na stałe do Europy.

 

Jej muzyka znana jest jako "100% Bailable!", ponieważ porywa do tańca i nie można się jej oprzeć! Naoko  potrafi stworzyć właściwą atmosferę na daną chwilę, a jej gościnność sprawia, że każda milonga jest niezmiernie miłym przeżyciem. Nawiązuje kontakt i komunikuje się z tańczącymi  poprzez muzykę. Uwielbia widok szczęśliwych twarzy na parkiecie i uważa, że ma wymarzoną pracę.

 

 

Alexandra Kotelnitskaya (Ukraina)

 

"Nie wierzę, że w ciagu 4 godzin milongi komuś udaje się  nie zagrać przynajmniej jednej tandy Di Sarliego. Uwielbiam patrzeć, jak ludzie tańczą do mojej ulubionej muzyki, a później dziękują mi uśmiechniętym wzrokiem. Cierpię też na chorobę zawodową większości didżejów - muzykę nietangową dzielę na tylko dwie kategorie: tę, która nadaje się na cortiny i całą resztę.


Didżejowanie kocham do tego stopnia, że zaczęłam organizować festiwal, którego największymi i jedynymi gwiadzami są didżeje właśnie, Tango Remolino."

 

Alexandra jest dobrym duchem naszego festiwalu już od kilku lat. Z mężem, Glebem, prowadzi też dla nas zajęcia nawigacji, a w tym roku zapozna nas z argentyńską muzyką ludową i zaserwuje muzykę podczas jednej z peñii.

 

 

Konrad Kryński (Polska, Węgry)

 

Konrad Kryński zafascynował się tangiem w roku 2008. Wkrótce potem został DJ-em. Od tamtej pory wiele czasu spędza na słuchaniu i zgłębianiu tanga. Od 2010 roku organizuje w Budapeszcie popularną milongę czwartkową. Grywa na wielu festiwalach - m.in. w Austrii, Bułgarii, Czechach, Chorwacji, Danii, Holandii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, we Włoszech, na Łotwie, Ukrainie i na Węgrzech.  Podczas jego wieczoru usłyszymy wiele słynnych, klasycznych tang z okresu między połową lat dwudziestych a końcem pięćdziesiątych, jak również utwory grywane rzadziej, a nie mniej ekscytujące i nadające się do tańczenia. Jego głównym celem jest dać tancerzom taka dawkę energii, by w ogóle nie schodzili z parkietu. 

Więcej o nim i o muzyce tangowej dowiedzieć się można z jego bloga, Tango Music For All


 

Olga Makhno (Rosja, Litwa)

 

DJ-ką zostałam w 2009 roku w Rosji, ale muzykę tangową gromadzę nieprzerwanie już od roku 2007. Aby lepiej zrozumieć, jakiej muzyki potrzebują tancerze, nauczyłam się też prowadzić. Na milondze preferuję muzykę tradycyjną, z tandami i cortinami. Jako DJ-ka przestrzegam jednej prostej zasady - muzyka musi trzymać tancerzy na parkiecie. Na moich milongach staram się tworzyć radosną, lekką i swobobną atmosferę. Dobry nastrój tańczących to dla mnie najlepsza nagroda i sygnał, że wszystko idzie tak, jak powinno. Grywałam na festiwalach, maratonach i milongach w Rosji, Polsce, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie i we Włoszech. Obecnie mieszkam i gram regularnie w Wilnie.


 

Jasmin Muranovic (Chorwacja, Austria)

 

Gdy wybieram tandy i cortiny, ufam głosowi serca. Moim zadaniem jest stworzyć jak najlepszy nastrój do tańczenia i czerpać inspirację z energii płynącej z sali. Kocham muzykę tangową i w tym, co robię, jest wiele pasji. Mieszkam w Wiedniu, ale z dużą przyjemnością grałem też w innych miastach w Austrii, w Niemczech, Włoszech, Chorwacji,  Czarnogórze, Bułgarii, Estonii, Rosji i Finlandii, oraz na Węgrzech, Ukrainie i Słowacji.

 

 

Ralph Nasi (Turcja)

 

Ralph jest z urodzenia Turkiem, z przekonania Argentyńczykiem, a z wyglądu Australijczykiem. Na parkiecie i za konsoletą tworzy to iście wybuchową mieszankę!

 

Legendarny Horacio Julián Prestamo pisze o jego muzyce w Salonie Canning: "Po prostu bomba! Nie dał nam usiąść! Jeśli w którymś momencie nie tańczyłem, to tylko dlatego, że nie byłem w najlepszej formie, a nie dlatego, że nie podobała mi sie muzyka. Czyste tango, milongi i walce; muzyka orkiestr z czasów świetności buenosaireńskich milong. Ralph Nasi, gratulacje! Dziękuję, że jesteś moim przyjacielem".

 

 

Chiche Nuñez (Argentyna/Niemcy)

 

Chiche Núñez jest tancerzem, choreografem i nauczycielem tanga; uczniem słynnego przedstawiciela stylu Villa Urquiza, José Brahemchy, zwanego „El Turco José”. 19 lat temu przeniósł się z Buenos Aires do Berlina, gdzie stworzył centrum „Urquiza”. Towarzyszy nam od samego początku – w 2011 występował na deskach Filharmonii i uczył, a od tamtej pory służy nam radą, pomocą i wsparciem, na przykład w 2014 zatańczył na koncercie otwarcia festiwalu. W tym roku zagra dla nas podczas jednego ze śniadań z tangiem.

 

 

Gabriele Sabato (Włochy)

 

Skąd się wywodzę: tango zacząłem tańczyć w Rzymie, w roku 2008. Zanim zacząłem tańczyć, moją największą pasją był śpiew, którym zajmowałem się ładnych parę lat. W 2013 miłość do muzyki i tanga zaowocowały moim debiutem w roli DJ-a. Od tej pory grywam na różnych europejskich milongach lokalnych oraz festiwalach i maratonach. W co wierzę: milonga to impreza, a ja jestem DJ-em imprezowym! Za każdym razem staram się, żeby tancerze świetnie się bawili i wrócili do domu z uśmiechem na twarzy. Gram dla tancerzy i moim głównym celem jest, żeby tańczyli każdą tandę! Za najlepszą nagrodę uważam uśmiech posłany mi z parkietu czy uścisk po tandzie, która przypadła komuś do gustu. Jeśli przyjdziecie na moją milongę, możecie spodziewać się dużej dawki energii i romantyzmu! Bawmy się!


 

Antti Suniala (Finlandia)

 

Po raz drugi będziemy gościć człowieka-orkiestrę: utytułowanego cyrkowca, choreografa, tancerza, organizatora i didżeja, autora bloga "Tanda of the Week", oraz ambasadora organizacji "TangoVia Buenos Aires" i sklepu Tango Tunes - Anttiego Sunialę.

 

Antti grał też w Buenos Aires, Moskwie, Berlinie, Rzymie, Kijowie, Odessie, Wiedniu, Singapurze i Tokyo. Didżejem jest już od 1995 roku; grał wtedy hip hop, soul i funk.

 

Jego playlisty celebrują największych wirtuozów tanga i najcudowniejszych śpiewaków, zachęcając ludzi do wyrażania emocji poprzez taniec. Możemy spodziewać się najbardziej tanecznych utworów - od późnych lat 30. do późnych 50., zwłaszcza w aranżacjach Troilo, Di Sarliego, D’Arienzo, Calo, Laurenza, Tanturiego, Biagiego i Pugliese. W tym roku Antti poprowadzi również warsztaty dla didżejów.

 

 

Inês Tabajara (Portugalia)

 

"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu"
Konfucjusz

Inês żyje tangiem od roku 2000 - prowadzi zajęcia, organizuje, i przede wszystkim uczy się.
Uwielbia podróżować i dzielić się swoimi wyborami muzycznymi z wielbicielami tanga na całym świecie. Wierzy, że każda milonga jest inna, tak więc stara się połączyć własną wiedzę, intuicję i doświadczenie, żeby zapewnić tancerzom niezapomniane przeżycia.


Inês współorganizuje również maraton Atlântico w Porto.

 

 

Karolina Tkaczuk (Polska)

 

Karolina najpierw zakochała się w tangu jako formie tańca, niedługo po tym pojawiła się ciekawość i pasja do muzyki.

 

Początkowe poszukiwania muzyczne doprowadziły do jej fascynacji muzyką tradycyjną, zwłaszcza z lat 30-tych i 40-tych. Karolina wierzy, że zadaniem DJ-a jest stworzenie tancerzom niepowtarzalnej atmosfery i muzycznego komfortu wraz z każdą zagraną w trakcie nocy tandą. Dla niej każdy taniec powinien być kolejną podróżą, “el viaje que dura sólo tres minutos” (podróżą, która trwa tylko trzy minuty). Przed zagraniem każdej kolejnej tandy zadaje sobie pytanie: "Czy sama chciałabym to teraz zatańczyć?”

 

Przez ostatnich kilka lat grywała regularnie w Charlottesville (USA), które było jej tangowym domem, i gdzie pragneła wprowadzić ducha znakomitych argentyńskich milong “Porteño y Bailarín” i “Salón Canning”. Na swoje milongi udawało jej się przyciągać nawet najbardziej wybrednych tangueros z okolicy.

 

Obecnie Karolina mieszka w Łodzi i gra głównie na europejskich oraz azjatyckich wydarzeniach tangowych (np. Łódź Tango Salon Festival, Sultans of Istanbul – Harem edition, St. Petersburg Tango Marathon czy Shanghai Tango Festival w Chinach), w 2016 roku zagrała również w Argentynie na Festiwalu Amor Tango, została również zaproszona jako DJ na Białoruś i do Szwajcarii.


 

Jenni Valli  (Finlandia)

 

Jenni reprezentuje jednoosobową społeczność tangową miasteczka Huittinen na południu Finlandii. Odkąd jakieś 10 lat temu zaczęła tańczyć, aktywnie uczestniczy w tworzeniu fińskiej sceny tangowej jako organizatorka milong i wielu innych wydarzeń. Jej didżejskie początki były bardzo niewinne - zaczęło się od zorganizowania nowej milongi - ale stopniowo przerodziło się to w poważniejszą działalność i wielkie źródło radości, traktowane na równi z samym tańcem. Jest didżejką tradycyjną, najwięcej uwagi poświęca najważniejszym orkiestrom Złotej Ery i żywym cortinom. Często grywa na fińskich milongach i festiwalach, zapraszana jest również do Niemiec, Rosji, Szwecji, Norwegii, Danii, na Ukrainę, do Włoch, Hiszpanii i Belgii.

 

 

Jan Woźniak (Polska)

 

Tańczy tango od 2000 roku. Jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich nauczycieli tanga. Jako DJ jest często zapraszany na milongi i festiwale zagraniczne. Tańczy i uczy kładąc duży nacisk na muzykalność i interpretację muzyki. Prowadzi seminaria na temat historii tanga. Jest założycielem zespołu grającego do tańca, Furor de Tango. Jest muzykiem, nauczycielem i tancerzem.

 

Ewa Zbrzeska (Polska, UK)

 

Mieszka w Londynie, ale pochodzi z Polski. Grywa regularnie na londyńskich milongach (Corrientes, Pavadita, the Crypt, the Dome, Carablanca, Negracha i The Light). Zapraszana jest na najlepsze tangowe wydarzenia w Anglii,  takie jak London Rivertango Festival i Spitalfileds Tango, jak i na świecie - do Paryża, Oslo, Warszawy, Łodzi, Angoulême, Palermo, Genewy, Moskwy, Jałty, Edynburga, Amersfoort, Barcelony i Sitges. Gra tradycyjnie, z naciskiem na tworzenie różnych nastrojów i tekstur muzycznych, aby zapewnić tańczącym całą gamę emocji.